+905078602402 ashabturizm38@gmail.com

DOĞU KARADENİZ TURLARI 2

TRABZON – RİZE – GİRESUN – ORDU – SAMSUN- AMASYA

GEZİLECEK YERLER

1-Gün:Saat 19.00 da Kayseri’den hareket.Sivas Gümüşhane istikameti ile Sabah saatlerinde Trabzon’un Maçka ilçesinde Altındere Milli Parkında bulunan Sümela Manastırına varış.(575 Km)

2-Gün: Saat 07.00 civarında Sümela’da Açık Büfe Kahvaltı, Sümela Manastırı gezisi sonrası Trabzon istikameti ile Trabzon merkeze varış. Ayasofya Camii ziyaretinden sonra Sürmene ilçesine doğru yola koyuluyoruz Çay Fabrika Gezisi ve Çay Alışverişi ve Yöresel alışverişten sonra Saat 12.30 civarında öğle yemeği için bir restoranda öğle yemeği alıyoruz(Zaman kazanmak için Menü olarak toplu alınacaktır.) Öğle yemeği sonrası Çaykara istikametiyle çay tarlalarının arasından Doğa güzelliğinin Mekanı Uzungöl’e ulaşıyoruz, Uzungöl’de Göl çevresinde doğa yürüyüşü ve serbest zaman sonrası Saat 16.00 civarında Uzungöl’den ayrılış, Rize Bezi alışverişi sonrası otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otel’de (300 Km)(Arhavi Özay Otel vb.)

 3-Gün: Otelde Açık Büfe Kahvaltı sonrası Çamlıhemşin üzerinden Kaçkar Dağları eteklerine, Ladin ve Kayın Ormanlarıyla kaplı, Yamaçları çamla örtülü, Gelin Tülü Şelalesi bulunan Ayder Yaylasına varıyoruz.  Ayder’in Doğa güzelliğinde yürüyüş yaparak Gelintülü Şelalesini, Horon düzlüğünü gördükten sonra serbest zaman sonrası Saat 12.30 civarında Ayder Yaylasından ayrılış ve Çamlıhemşin’den hareket eden dolmuşlara binerek iki buçuk saat sürecek olan Şenyuva Köprüsü, Çinçiva Kahvesi,Zilkale ve Palovit Şelalesi’ni içeren köy turunu yapıyoruz(Ekstra).Tarihi Osmanlı Köprüleri ziyareti ve çeşitli aktivitelerden(Zipline) sonra Tereyağı-Peynir alışverişi yapıp Tirebolu’ya  varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama  Tirebolu Bal Otel’de(340 Km)

4-Gün: Tirebolu Bal Otel’de Açık Büfe Kahvaltı sonrası Panaromik Giresun Turu, Ordu’da Teleferikle Boztepe’ye çıkış. Ordu’yu ve Karadenizi tepeden izliyoruz. Fındık alışverişi sonrası Terme’de bir mola ve Karadeniz Pidesi’nin tadına baktıktan sonra Çarşamba’da Çivisiz Camii Gezisi, Samsun’da Bandırma Vapuru gezisi ve Şehzadeler Şehri Amasya’ya varış Yeşilırmak boyunca Yalı Boyu Evleri, Kral Kaya Mezarlarını panaromik olarak görüyoruz. Yöresel bir restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası(Ekstra) Ferhat ile Şirin Müzesini ve su kanallarını gördükten sonra Çorum istikametine devam ediyoruz. Çorumda verdiğimiz leblebi molasından sonra Yozgat üzerinden saat 01.00 civarında Kayseri’ye dönüyoruz.(745Km)

Bir başka Ashab Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle 🙂 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER        :    

1-) Klimalı Lüks Otobüsle Seyahat

2-) 3 Sabah Kahvaltısı       

3-) 2 Akşam Yemeği

4-) 2 Gece Otelde Konaklama.

5-) Rehberlik Hizmeti

6-) Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

1-Öğle Yemekleri(30-35TL)

2-Yemeklerde alınan ekstralar.

3- Müze ve Ören yeri Girişleri

4-Sümela Manastırı Minübüsle Çıkış Ücreti (7TL)

5-Ordu Boztepe,Telefirikle Çıkış Ücreti(10TL)

6-Zilkale’ye Minübüsle Çıkış Ücreti(30TL)

7-Otelde Alınmayan Akşam Yemeği(Gidiş,Dönüş Akşamı)


 ASHAB TURİZM A GRUBU SEYAHAT ACENTASI
       YURT İÇİ TURLARLA İLGİLİ GENEL BİLGİLER
Tura Katılan  Kişiler. Seyahat Süresince 1618 Nolu Yönetmelik Gereği Zorunlu Seyahat Sigortalıdır.
                 Şirketimiz Yeterli Çoğunluk Sağlanamadığı Takdirde Turu Tehir Etme veya İptal  etme Hakkına  Sahiptir.
Grup isteklerine göre Tur Proğramı ve tarihlerinde değişiklik yapılabilir. 
Grup isteklerine göre yurdumuzun her yerine Tur Programı  düzenlenir.
Turlarımızda Kişi Sayısına Göre D2 Belgeli 16 – 19 – 27 –  46  ve 54 Kişilik Klimalı Lüx  Neoplan , Travege , Tourisma , Safir  vb. Lüks araçlar kullanılacaktır.
Kesin rezervasyon yapılabilmesi için Tur Ücretinin 1/3 ü peşin alınır.
0-2 Yaş Ücretsiz.  02-06 Yaş Arası  % 50 indirimlidir. Çocuk İndirimleri iki yetişkin yanında uygulanır  ve Tek bir Çocuk için kullanılır. 07 Yaş dan itibaren tam ücret uygulanır.
Turlarımızda yanımızdan hiç ayıramıyacağınız ilaçlarınız, Şemsiye, Yürüme Ayakkabısı, Mont, Kazak, Polar almanızı tavsiye ederiz. Doğanın eşsiz güzelliklerini resimlemek için Fotoğraf Makinesi, Kamera, Yedek Pil, Şarz Aleti, Yedek Hafıza Kartı Alınması  tavsiye edilir.
Turlarımızda güncelleme ve tarih değişikliklerini web sayfamızdan takip edebilirsiniz.
Kayseri’den hareket yerimiz ve dönüş durağımız “Seyyit Burhanettin Türbesi “ alt kısmı (Kütüphane yanı) . Tura Katılacak kişilerin Özel Araçlarını Kükütüphane yanında bulunan ücretsiz otoparka bırakabilirler.
Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Tüm Müzelerde  bir yıl boyunca  ücretsiz ziyaret imkanı sağlayan” Müze Kart”alınması tavsiye edilir.
Turlarımızda Konaklama 3 Yıldızlı Lüx Otellerde Oda+ Kahvaltı+Akşam Yemeği Şeklinde Yarım Pansiyondur. Liste fiyatımız 2 ve 3 kişilik odalar içindir.Tek kişilik oda taleplerinde oda ücretine  % 50 fiyat farkı eklenir. 
                                                              ASHAB TURİZM  YURT İÇİ TURLARI  REZERVASYONU İÇİN                                                                    
İRTİBAT TELEFONU :  05325659011
E.mail   : a.o.elmaagac@hotmail.com 
HunatMah.NurSok.Sitaş İş Merkezi Kat 2 No:5  (Hunat Camii Yanı)  KAYSERİ
Tel :  (0352) 231 69 11   Fax :231 69 23
ashabturizmkayseri@hotmail.com      www.ashabturizm.com.tr